Pomysł zaprojektowania alternatywnej maski ochronnej polegający na wykorzystaniu masek do nurkowania i stworzeniu tym samym dodatkowego sprzętu ochronnego dla placówek medycznych narodził się w jednym z europejskich szpitali.
Kiedy usłyszeliśmy o tym przedsięwzięciu i próbie zaadaptowania masek do nurkowania oraz stworzenia specjalnych adapterów do prawidłowego połączenia masek z aparaturą medyczną będącą na wyposażeniu naszych lokalnych szpitali, od razu postanowiliśmy dołączyć do akcji – mówi Adam Wojciechowski, starszy inżynier wsparcia produkcji w DGS Poland. Rozpoczęliśmy produkcję specjalnych modeli z podziałem na poszczególne elementy przeznaczone zarówno dla masek dla pacjentów oraz masek dla lekarzy.
W Szczecinie powstała grupa „Szczecin druk 3D dla medycyny” inicjująca podobne działania.
Pomoc firmy DGS w naszej akcji jest naprawdę nieoceniona. Wspólnie uda nam się zabezpieczyć ponad 300 pacjentów i ponad 500 pracowników służby zdrowia – mówi Łukasz Wiśniewski, organizator akcji „Szczecin druk 3D dla medycyny”.
DGS dysponuje profesjonalnym i specjalistycznym sprzętem, w tym drukarkami 3D w technologii DLP (cyfrowe przetwarzanie światła). Każdego dnia produkuje precyzyjne elementy wytwarzane z użyciem zaawansowanych technologii.
Jako firma z branży medycznej wiemy, jak ważne są materiały, środki i sprzęt i cieszymy się, że możemy włączać się w takie akcje i pomagać w walce z koronawirusem – mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS.