Gmina Dobra

850 adapterów do masek ochronnych dla zachodniopomorskich szpitali

DGS przekazał łącznie ponad 1200 elementów składających się na 850 zestawów adapterów do masek ochronnych dla pacjentów oraz lekarzy w ramach pomocy dla zachodniopomorskich szpitali, m.in: Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 na ul. Unii Lubelskiej, Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje” na ul. Mącznej oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 na al. Powstańców Wielkopolskich.

Opublikowane

w dniu

Pomysł zaprojektowania alternatywnej maski ochronnej polegający na wykorzystaniu masek do nurkowania i stworzeniu tym samym dodatkowego sprzętu ochronnego dla placówek medycznych narodził się w jednym z europejskich szpitali.

Kiedy usłyszeliśmy o tym przedsięwzięciu i próbie zaadaptowania masek do nurkowania oraz stworzenia specjalnych adapterów do prawidłowego połączenia masek z aparaturą medyczną będącą na wyposażeniu naszych lokalnych szpitali, od razu postanowiliśmy dołączyć do akcji – mówi Adam Wojciechowski, starszy inżynier wsparcia produkcji w DGS Poland. Rozpoczęliśmy produkcję specjalnych modeli z podziałem na poszczególne elementy przeznaczone zarówno dla masek dla pacjentów oraz masek dla lekarzy.

W Szczecinie powstała grupa „Szczecin druk 3D dla medycyny” inicjująca podobne działania.

Pomoc firmy DGS w naszej akcji jest naprawdę nieoceniona. Wspólnie uda nam się zabezpieczyć ponad 300 pacjentów i ponad 500 pracowników służby zdrowia – mówi Łukasz Wiśniewski, organizator akcji „Szczecin druk 3D dla medycyny”.

DGS dysponuje profesjonalnym i specjalistycznym sprzętem, w tym drukarkami 3D w technologii DLP (cyfrowe przetwarzanie światła). Każdego dnia produkuje precyzyjne elementy wytwarzane z użyciem zaawansowanych technologii.

Jako firma z branży medycznej wiemy, jak ważne są materiały, środki i sprzęt i cieszymy się, że możemy włączać się w takie akcje i pomagać w walce z koronawirusem – mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS.

Gmina Dobra

Drugą turę wyborów w Gminie Dobra rozstrzygną Zagrodzka i Napiwodzka

Żaden z kandydatów na stanowisko wójta DObrej nie uzyskał bezwzględnej większości głosów, co oznacza konieczność przeprowadzenia drugiej tury wyborów. Najwięcej poparcia w pierwszej turze zdobyła Magdalena Zagrodzka, która otrzymała 4 781 głosów. Drugą pozycję zajęła Joanna Napiwodzka z Koalicji Obywatelskiej, z wynikiem 2 203 głosów. To właśnie te dwie kandydatki zmierzą się w walce o fotel wójta Gminy Dobra w najbliższym czasie.

Opublikowane

w dniu

Na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Śliwiński, który był popierany przez dotychczasową wójt Teresę Derę. Jego kandydaturę poparło 1 933 wyborców. Waldemar Kitlas, z wynikiem 1 675 głosów, zajął czwartą pozycję. Lista kandydatów zamyka Bogusław Kozioł z wynikiem 914 głosów. Mieszkańcy Gminy Dobra po raz kolejny będą mieli okazję wybrać wójta w drugiej turze wyborów. Data drugiej tury zostanie podana przez komisję w najbliższym czasie.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

KITLAS zamierza wprowadzić KOROZ – Co to jest?

Waldemar Kitlas kandydat na wójta gminy Dobra zamierza wprowadzić w przypadku zwycięstwa w wyborach samorządowych system KOROZ (Kontenerowy Organiczny Recykling Odpadów Zielonych). Jak twierdzi kandydat na wójta KOROZ przyczyni się do redukcji opłat za odpady komunalne aż do 30% oraz będzie możliwość oddawania odpadów zielonych w nieograniczonej ilości.

Opublikowane

w dniu

Zainwestujemy Wasze podatki w KOROZ (Kontenerowy Organiczny Recykling Odpadów Zielonych) i przez lata będziecie korzystać z tej inwestycji, płacąc za śmieci dużo mniej oraz oddając odpad zielony za przysłowiową złotówkę – pisze na stronie kitlas.pl/koroz kandydat na wójta

Waldemar Kitlas zamieścił na swojej stronie internetowej dokładny opis przedsięwzięcia i biznesplan. Z powyższego wynika, że nie jest to tylko obietnica wyborcza, ale dokładnie przemyślany plan działania w przyszłości.

KOROZ to nic innego jak znana już i sprawdzona technologia przetwarzania odpadów zielonych, które to stanowią w gminie Dobra aż 30% kosztów utylizacji odpadów komunalnych to jest 3 miliony 750 tyś złotych. Utylizacja odpadów w własnym zakresie, jak twierdzi Waldemar Kitlas przyczyni się do znacznych oszczędności, które chce przekazać bezpośrednio mieszkańcom. Przetwarzaniem odpadów zielonych ma zająć się Samorządowy Zakład Komunalny (jednostka budżetowa), a inwestycja w bioreaktory do przetwarzania odpadu zielonego wyniesie około 6 milionów złotych.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Dobra: Rusza nabór przedstawicieli do Zespołu ds. budżetu obywatelskiego na rok 2025

Opublikowane

w dniu

Nabór przeprowadzony zostanie w dniach 26.03.2024 – 19.04.2024 r. do godz. 15:00

Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do 19.04.2024 r., na załączonym formularzu. Formularz dostępny jest także w siedzibie Urzędu Gminy.

Zgłoszenia przyjmowane będą:

  • w sekretariacie Urzędu Gminy Dobra przy ulicy Szczecińskiej 16a lub
  • w formie elektronicznej na adres: gmina@dobraszczecinska.pl

Nabór przeprowadzony zostanie wśród grup:

  • mieszkańcy gminy;
  • członkowie organizacji pozarządowej

O przynależności do poszczególnej grupy decyduje kandydat poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola na formularzu.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 91 441 05 41.

Zapraszamy do aktywnego udziału w rozwoju naszej Gminy.

Zarządzenie Nr 54/2024 Wójta Gminy Dobra z dnia 25 marca 2024 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących naboru członków Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego na rok 2025 >> pobierz (pdf)

Formularz zgłoszeniowy >> pobierz (pdf) | pobierz (doc)

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie