Gmina Dobra

8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy [FILM]

W ostatnią niedzielę (tj. 28 sierpnia) przybyli do Mierzyna na 8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy miłośnicy turystyki rowerowej z terenu Gminy Dobra, Szczecina oraz innych części województwa zachodniopomorskiego. Intensywne opady deszczu poprzedzające rajd sprawiły, że na starcie w Mierzynie stawiło się 80 najbardziej wytrwałych rowerzystów. Uczestnicy rajdy mieli do pokonania 15 kilometrów, a z każdym kolejnym kilometrem pogoda była coraz ładniejsza. Na mecie rajdu w patio Centrum Handlowego Ster powitały rowerzystów promienie Słońca.

Opublikowane

w dniu

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy z Centrum Handlowym Ster oraz organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy. Udział w wydarzeniu był bezpłatny.

https:/www.youtube.com/watch?v=B_2Ui_QQkkI

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie przemierzali urocze ulice Mierzyna i podziwiali najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak – koźlak z XIX wieku, który jest symbolem Mierzyna). Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z Mierzyna. Rowerzyści zgromadzili się rano na Terenie Sportowo – Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie. Na starcie rajdu otrzymali odblaskowe kamizelki rowerowe oraz pamiątkowe numery startowe. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich rajdów przykłada ogromną wagę do edukacji dzieci i dorosłych w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym dlatego też na swoich wydarzeniach rozdaje odblaskowe kamizelki rowerowe i wraz z policją przeprowadza szkolenia z zasad ruchu drogowego. Nad zdrowiem uczestników czuwali także ratownicy medyczni, ale na szczęście nie było konieczności interwencji. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale inspirowane mierzyńskim wiatrakiem, a Centrum Handlowe Ster przygotowało pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia (pieczone kiełbaski, prowiant oraz napoje). Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego uczestniczenia w ruchu ulicznym. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzili konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ulewy, które w nocy i radno przeszły nad Szczecinem i Mierzynem sprawiły, że na start dotarła tylko połowa ze 160 zarejestrowanych uczestników rajdu. Cieszymy się, że podczas rajdu nie spadła już ani jedna kropla deszczu i wszyscy bezpiecznie dotarliśmy do mety rajdu. Ogromne podziękowania dla wolontariuszy i policji, za zabezpieczenie wydarzenia oraz poprowadzenie prelekcji dla dzieci na temat bezpieczeństwa. Edukacja najmłodszych w tym zakresie jest dla nas priorytetem – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus oraz przedstawiciel Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.

W rajdzie wzięły udział całe rodziny. Najmłodsi uczestnicy mieli kilka lat, a najstarsi ponad 70 wiosen. Było to wspólne święto miłośników turystyki rowerowej oraz wspólne wyrażenie potrzeby dalszego rozwoju infrastruktury rowerowej. Organizatorzy dołożyli starań, aby wydarzenie było dostępne także dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Podczas rodzinnych rajdów rowerowych staramy się przybliżać najmłodszym piękno naszych miejscowości i naszej gminy. Zależy nam, aby nasi mieszkańcy coraz bardziej utożsamiali się z miejscem w którym zamieszkali – powiedziała Magdalena Zagrodzka, wolontariusz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra oraz radna Rady Gminy Dobra.

Głównym sponsorem rajdu było Centrum Handlowe Ster. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia była Grupa Gezet, która udostępniła organizatorom samochód niezbędny do organizacji i zabezpieczenia rajdu. Sponsorem wydarzenia była także firma Demant, która od wielu lat wspiera rajdy rodzinne oraz wydarzenia kulturalne organizowane na terenie Gminy Dobra. Na trasie przejazdu wsparcie serwisowe rowerzystom zapewnił sklep i serwis – Rowerowy Mierzyn. Organizatorzy gorąco dziękują firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Gratulacje dla tych wszystkich, którzy mimo trudnych warunków pogodowych dotarli do Mierzyna, aby wspólnie wyruszyć na rajd. Jako wolontariusze cieszymy się ogromnie, że nasze rajdy dają tyle radości najmłodszym adeptom jazdy na rowerze – powiedziała Krystyna Roszak, wolontariusz Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Link do filmu z 8. Mierzyńskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego:

https:/youtu.be/B_2Ui_QQkkI

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza na kolejne rowerowe wydarzenia adresowane do najmłodszych. Już w najbliższą niedzielę (tj. 4 września) odbędą się w Szczecinie zawody rowerkowe dla dzieci Ultra Gryfus Kids 2022, a 11 września odbędzie się 7. Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”.

Linki do zapisów:

Ultra Gryfus Kids: https:/gryfus.szczecin.pl/ultrakids2022/

7. Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”: https:/mierzyn.pl/gryfus

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie