Gmina Dobra

8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy [FILM]

W ostatnią niedzielę (tj. 28 sierpnia) przybyli do Mierzyna na 8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy miłośnicy turystyki rowerowej z terenu Gminy Dobra, Szczecina oraz innych części województwa zachodniopomorskiego. Intensywne opady deszczu poprzedzające rajd sprawiły, że na starcie w Mierzynie stawiło się 80 najbardziej wytrwałych rowerzystów. Uczestnicy rajdy mieli do pokonania 15 kilometrów, a z każdym kolejnym kilometrem pogoda była coraz ładniejsza. Na mecie rajdu w patio Centrum Handlowego Ster powitały rowerzystów promienie Słońca.

Opublikowane

w dniu

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy z Centrum Handlowym Ster oraz organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy. Udział w wydarzeniu był bezpłatny.

https:/www.youtube.com/watch?v=B_2Ui_QQkkI

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie przemierzali urocze ulice Mierzyna i podziwiali najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak – koźlak z XIX wieku, który jest symbolem Mierzyna). Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z Mierzyna. Rowerzyści zgromadzili się rano na Terenie Sportowo – Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie. Na starcie rajdu otrzymali odblaskowe kamizelki rowerowe oraz pamiątkowe numery startowe. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich rajdów przykłada ogromną wagę do edukacji dzieci i dorosłych w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym dlatego też na swoich wydarzeniach rozdaje odblaskowe kamizelki rowerowe i wraz z policją przeprowadza szkolenia z zasad ruchu drogowego. Nad zdrowiem uczestników czuwali także ratownicy medyczni, ale na szczęście nie było konieczności interwencji. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale inspirowane mierzyńskim wiatrakiem, a Centrum Handlowe Ster przygotowało pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia (pieczone kiełbaski, prowiant oraz napoje). Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego uczestniczenia w ruchu ulicznym. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzili konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ulewy, które w nocy i radno przeszły nad Szczecinem i Mierzynem sprawiły, że na start dotarła tylko połowa ze 160 zarejestrowanych uczestników rajdu. Cieszymy się, że podczas rajdu nie spadła już ani jedna kropla deszczu i wszyscy bezpiecznie dotarliśmy do mety rajdu. Ogromne podziękowania dla wolontariuszy i policji, za zabezpieczenie wydarzenia oraz poprowadzenie prelekcji dla dzieci na temat bezpieczeństwa. Edukacja najmłodszych w tym zakresie jest dla nas priorytetem – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus oraz przedstawiciel Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.

W rajdzie wzięły udział całe rodziny. Najmłodsi uczestnicy mieli kilka lat, a najstarsi ponad 70 wiosen. Było to wspólne święto miłośników turystyki rowerowej oraz wspólne wyrażenie potrzeby dalszego rozwoju infrastruktury rowerowej. Organizatorzy dołożyli starań, aby wydarzenie było dostępne także dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Podczas rodzinnych rajdów rowerowych staramy się przybliżać najmłodszym piękno naszych miejscowości i naszej gminy. Zależy nam, aby nasi mieszkańcy coraz bardziej utożsamiali się z miejscem w którym zamieszkali – powiedziała Magdalena Zagrodzka, wolontariusz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra oraz radna Rady Gminy Dobra.

Głównym sponsorem rajdu było Centrum Handlowe Ster. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia była Grupa Gezet, która udostępniła organizatorom samochód niezbędny do organizacji i zabezpieczenia rajdu. Sponsorem wydarzenia była także firma Demant, która od wielu lat wspiera rajdy rodzinne oraz wydarzenia kulturalne organizowane na terenie Gminy Dobra. Na trasie przejazdu wsparcie serwisowe rowerzystom zapewnił sklep i serwis – Rowerowy Mierzyn. Organizatorzy gorąco dziękują firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Gratulacje dla tych wszystkich, którzy mimo trudnych warunków pogodowych dotarli do Mierzyna, aby wspólnie wyruszyć na rajd. Jako wolontariusze cieszymy się ogromnie, że nasze rajdy dają tyle radości najmłodszym adeptom jazdy na rowerze – powiedziała Krystyna Roszak, wolontariusz Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Link do filmu z 8. Mierzyńskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego:

https:/youtu.be/B_2Ui_QQkkI

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza na kolejne rowerowe wydarzenia adresowane do najmłodszych. Już w najbliższą niedzielę (tj. 4 września) odbędą się w Szczecinie zawody rowerkowe dla dzieci Ultra Gryfus Kids 2022, a 11 września odbędzie się 7. Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”.

Linki do zapisów:

Ultra Gryfus Kids: https:/gryfus.szczecin.pl/ultrakids2022/

7. Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”: https:/mierzyn.pl/gryfus

Gmina Dobra

Szkolenie dla przyszłych wolontariuszy w Schronisku w Dobrej

Schronisko dla zwierząt w Dobrej otwiera swoje drzwi dla osób chętnych do włączenia się w pomoc potrzebującym zwierzętom jako wolontariusze. Organizacja ogłasza nabór i zaprasza na szkolenie, które odbędzie się 20 sierpnia br. o godzinie 16:00. Spotkanie będzie stanowiło możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy na temat opieki nad zwierzętami i funkcjonowania schroniska.

Opublikowane

w dniu

Zaangażowanie społeczności lokalnej ma kluczowe znaczenie dla działalności schroniska, dlatego szczególnie zapraszamy te osoby, które wykazują gotowość poświęcenia swojego czasu na rzecz kotów. Pomoc wolontariuszy jest cenna na wielu płaszczyznach – od karmienia, przez czułą opiekę, po pomoc w socjalizacji zwierząt. Osoby zainteresowane uczestnictwem w wolontariacie powinny przybyć na wyznaczone spotkanie, by dowiedzieć się więcej o zadaniach i możliwościach współpracy z placówką. Szczegóły dotyczące przygotowań i programu szkolenia można uzyskać kontaktując się bezpośrednio ze schroniskiem.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt i potwierdzenie swojej obecności pod numer tel. 508222247 do 19.08.2024r.
🔴Przypominamy, że wolontariuszem może zostać tylko osoba pełnoletnia.
🔴Regulamin wolontariatu dostępny na stronie Schroniska w zakładce „Wolontariat”
🔴Szkolenie odbędzie się w Schronisku w Dobrej, ul. Zwierzyniecka 1, 72-003 Dobra

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Jadwiga Tumielewicz – nowa dyrektor Schroniska w Dobrej

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej powitało nową dyrektor – Jadwigę Tumielewicz. Pani Jadwiga jest znana z wielkiego serca dla zwierząt i niezawodnego oddania ich dobru. Jej życiową pasją jest pomoc tym, którzy sami nie są w stanie poprosić o wsparcie.

Opublikowane

w dniu

Posiadając bogate doświadczenie w zarządzaniu i ochronie zwierząt, nowa dyrektor wprowadzi szereg zmian wizjonerskich, kładąc nacisk na poprawę jakości życia podopiecznych schroniska. Jej imponujące osiągnięcia już teraz budzą optymizm i są gwarancją, że wizja pani Jadwigi zyska materialny wymiar.

Ulepszone warunki życia zwierząt i akcentowanie znaczenia edukacji społecznej związanej z opieką nad zwierzętami będzie stało w centrum jej działań. Pani Tumielewicz planuje liczne akcje adopcyjne, warsztaty edukacyjne oraz kampanie promujące odpowiedzialność każdego z nas wobec tych bezbronnych istot.

Zarówno mieszkańcy gminy, jak i jej najmniejsi czworonożni mieszkańcy mogą spodziewać się wkrótce wielu pozytywnych zmian. To wszystko zostanie uroczyście zainaugurowane podczas Dnia Otwartego w schronisku, który odbędzie się 5 października. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością zgromadzi wielu miłośników zwierząt.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Pako – jedenastoletni psiak o duchu młodzieńca szuka domu

Pako, sympatyczny mieszkaniec Schroniska w Dobrej, każdego tygodnia oczekuje soboty z niecierpliwością. Piesek wkraczając w jedenastą wiosnę swojego życia, zachowuje zapał i radość porównywalną do młodego psa. Sobota jest dla niego dniem szczególnym, bowiem wtedy też odwiedza go ukochana wolontariuszka i bierze go na długie i pełne uwagi spacery – momenty, które są dla Pako niezwykle ważne.

Opublikowane

w dniu

Niemniej jednak, w ciągu tygodnia brak tej wyjątkowej osoby jest dla niego odczuwalny. Zwierzak, choć otoczony opieką, intuicyjnie odczuwa, że codzienne spacery to nie to samo, co te sobotnie eskapady. To przekonanie sprawia, że Pako niestrudzenie czeka na osobę, z którą mógłby spędzić resztę swoich dni.

Starzejący się, lecz wciąż pełen życia pies, ma nadzieję znaleźć kogoś, kto otworzy przed nim drzwi swojego domu i serca. Pragnienie, aby Pako nie stał się tylko kolejnym numerkiem w statystyce, lecz członkiem rodziny, jest wyraźne w apelu tych, którzy go znają. Mimo śladów wieku widocznych na jego pyszczku, w oczach Pako wciąż tli się nadzieja na nowy, ciepły dom.

Kontakt w sprawie adopcji tego, a także innych zwierzaków, zadzwoń (godz. 8-16, poniedziałek – sobota) 508 222 247. Porozmawiaj z wolontariuszem 733 903 350

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie