Gmina Dobra

8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy [FILM]

W ostatnią niedzielę (tj. 28 sierpnia) przybyli do Mierzyna na 8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy miłośnicy turystyki rowerowej z terenu Gminy Dobra, Szczecina oraz innych części województwa zachodniopomorskiego. Intensywne opady deszczu poprzedzające rajd sprawiły, że na starcie w Mierzynie stawiło się 80 najbardziej wytrwałych rowerzystów. Uczestnicy rajdy mieli do pokonania 15 kilometrów, a z każdym kolejnym kilometrem pogoda była coraz ładniejsza. Na mecie rajdu w patio Centrum Handlowego Ster powitały rowerzystów promienie Słońca.

Opublikowane

w dniu

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy z Centrum Handlowym Ster oraz organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy. Udział w wydarzeniu był bezpłatny.

https:/www.youtube.com/watch?v=B_2Ui_QQkkI

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie przemierzali urocze ulice Mierzyna i podziwiali najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak – koźlak z XIX wieku, który jest symbolem Mierzyna). Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z Mierzyna. Rowerzyści zgromadzili się rano na Terenie Sportowo – Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie. Na starcie rajdu otrzymali odblaskowe kamizelki rowerowe oraz pamiątkowe numery startowe. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich rajdów przykłada ogromną wagę do edukacji dzieci i dorosłych w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym dlatego też na swoich wydarzeniach rozdaje odblaskowe kamizelki rowerowe i wraz z policją przeprowadza szkolenia z zasad ruchu drogowego. Nad zdrowiem uczestników czuwali także ratownicy medyczni, ale na szczęście nie było konieczności interwencji. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale inspirowane mierzyńskim wiatrakiem, a Centrum Handlowe Ster przygotowało pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia (pieczone kiełbaski, prowiant oraz napoje). Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego uczestniczenia w ruchu ulicznym. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzili konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ulewy, które w nocy i radno przeszły nad Szczecinem i Mierzynem sprawiły, że na start dotarła tylko połowa ze 160 zarejestrowanych uczestników rajdu. Cieszymy się, że podczas rajdu nie spadła już ani jedna kropla deszczu i wszyscy bezpiecznie dotarliśmy do mety rajdu. Ogromne podziękowania dla wolontariuszy i policji, za zabezpieczenie wydarzenia oraz poprowadzenie prelekcji dla dzieci na temat bezpieczeństwa. Edukacja najmłodszych w tym zakresie jest dla nas priorytetem – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus oraz przedstawiciel Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.

W rajdzie wzięły udział całe rodziny. Najmłodsi uczestnicy mieli kilka lat, a najstarsi ponad 70 wiosen. Było to wspólne święto miłośników turystyki rowerowej oraz wspólne wyrażenie potrzeby dalszego rozwoju infrastruktury rowerowej. Organizatorzy dołożyli starań, aby wydarzenie było dostępne także dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Podczas rodzinnych rajdów rowerowych staramy się przybliżać najmłodszym piękno naszych miejscowości i naszej gminy. Zależy nam, aby nasi mieszkańcy coraz bardziej utożsamiali się z miejscem w którym zamieszkali – powiedziała Magdalena Zagrodzka, wolontariusz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra oraz radna Rady Gminy Dobra.

Głównym sponsorem rajdu było Centrum Handlowe Ster. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia była Grupa Gezet, która udostępniła organizatorom samochód niezbędny do organizacji i zabezpieczenia rajdu. Sponsorem wydarzenia była także firma Demant, która od wielu lat wspiera rajdy rodzinne oraz wydarzenia kulturalne organizowane na terenie Gminy Dobra. Na trasie przejazdu wsparcie serwisowe rowerzystom zapewnił sklep i serwis – Rowerowy Mierzyn. Organizatorzy gorąco dziękują firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Gratulacje dla tych wszystkich, którzy mimo trudnych warunków pogodowych dotarli do Mierzyna, aby wspólnie wyruszyć na rajd. Jako wolontariusze cieszymy się ogromnie, że nasze rajdy dają tyle radości najmłodszym adeptom jazdy na rowerze – powiedziała Krystyna Roszak, wolontariusz Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Link do filmu z 8. Mierzyńskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego:

https:/youtu.be/B_2Ui_QQkkI

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza na kolejne rowerowe wydarzenia adresowane do najmłodszych. Już w najbliższą niedzielę (tj. 4 września) odbędą się w Szczecinie zawody rowerkowe dla dzieci Ultra Gryfus Kids 2022, a 11 września odbędzie się 7. Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”.

Linki do zapisów:

Ultra Gryfus Kids: https:/gryfus.szczecin.pl/ultrakids2022/

7. Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”: https:/mierzyn.pl/gryfus

Gmina Dobra

Odkrywanie przeszłości: Wykład dra Michała Adamczyka o paradoksie Wołczkowa

W ramach cyklu wykładów „Historia w Dobrej”, mieszkańcy gminy Dobra mieli możliwość uczestniczyć w fascynującym spotkaniu z dr. Michałem Adamczykiem, pracownikiem Muzeum Narodowego w Szczecinie, który przybliżył zgromadzonym historię znaleziska z epoki kamienia, znanego jako paradoks Wołczkowa.

Opublikowane

w dniu

Prezentacja, która odbyła się w lokalnej bibliotece, zaintrygowała publiczność szczegółami dotyczącymi przedwojennego odkrycia, które na długie lata wypadło z pola zainteresowania naukowców. Doktor Adamczyk, z charakterystyczną lekkością przekazu, umiejętnie przybliżył słuchaczom tematykę prehistorycznych artefaktów oraz ich znaczenie dla zrozumienia kultury i działań człowieka w tamtym okresie.

Pokazano, że nawet z pozornie prostych kawałków krzemienia można wyciągnąć bogatą wiedzę o życiu naszych przodków. Dodatkowo, referencje do innych fascynujących znalezisk, takich jak róg łosia z Rusinowa, podkreślały bogactwo pomorskiego dziedzictwa archeologicznego. Spotkanie to nie tylko rozbudziło ciekawość wśród publiczności, ale także jest zapowiedzią dalszych interesujących wykładów z cyklu.

Najbliższe spotkanie zaplanowano na 22 maja, gdzie gościem będzie dr Marta Cichocka z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Tym razem tematem wykładu będzie sytuacja Kościoła katolickiego na Pomorzu Zachodnim po roku 1945.

nor

cof

nor

oznor

cof

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Nowe lokale wyborcze w gminie Dobra

Opublikowane

w dniu

INFORMACJA DLA WYBORCÓW

Informuję, że w dniu wyborów – 21 kwietnia 2024 r. mieszkańcy głosują w następujących lokalach wyborczych:

DOBRA Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1, 15 w Dobrej z siedzibą w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej, ul. Poziomkowa 5.

BUK Obwodowa Komisja Wyborcza
nr 7 w Buku z siedzibą w Świetlicy w Buku, Buk 42.

ŁĘGI Obwodowa Komisja Wyborcza nr 13
w Łęgach z siedzibą w Świetlicy w Łęgach,
ul. Na Świdwie 5b.

RZĘDZINY Obwodowa Komisja Wyborcza
nr 12 w Rzędzinach z siedzibą
w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzędzinach, Rzędziny 6.

STOLEC Obwodowa Komisja Wyborcza nr 11
w Stolcu z siedzibą w Klubie w Stolcu, Stolec 9.

GRZEPNICA, PŁOCHOCIN, SŁAWOSZEWO Obwodowa Komisja Wyborcza nr 14
w Grzepnicy z siedzibą w Świetlicy w Grzepnicy,
Grzepnica 8c.

WĄWELNICA, LUBIESZYN Obwodowa Komisja Wyborcza nr 10 w Wąwelnicy z siedzibą w Klubie
w Wąwelnicy, Wąwelnica 5a.

Głosowanie odbywa się od godz. 700 do godz. 2100

WÓJT GMINY DOBRA

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Warsztaty decoupage dla seniorów w GCKiB w Dobrej

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Dobrej zaprasza seniorów na warsztaty decoupage, które odbędą się w dniu 24 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00. Spotkanie kreatywne będzie szansą na rozwijanie artystycznej pasji i dostarczy okazję do nauki nowych umiejętności.

Opublikowane

w dniu

Decoupage to sztuka dekorowania przedmiotów poprzez naklejanie papierowych ozdób, które następnie pokrywa się specjalnym lakierem. To nieskomplikowana, lecz efektowna metoda na stworzenie osobistych, unikalnych dzieł sztuki. Podczas warsztatów uczestnicy mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy o technikach decoupage i zastosować je w praktyce, co pobudzi ich wyobraźnię i stworzy przestrzeń dla artystycznej ekspresji.

Zgłoszenia na warsztaty są przyjmowane telefonicznie pod numerem 91 424 19 35 w godzinach od 12:00 do 20:00. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem, by mieć pewność udziału w zajęciach.

Warsztaty są idealnym sposobem na kreatywne spędzenie czasu wolnego i mogą przynieść wiele satysfakcji z samodzielnego wykonania dekoracyjnych przedmiotów. Inicjatywa ta sprzyja również integracji środowiska lokalnego oraz wymianie doświadczeń międzypokoleniowych.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie