Gmina Kołbaskowo

5 milionów na budowę nowej drogi

5 milionów złotych dofinansowania z Polskiego Ładu otrzymała Gmina Kołbaskowo na budowę nowej drogi gminnej. Chodzi o drogę w Kołbaskowie, za torami w stronę granicy państwowej. To drugi etap całości. Pierwszy powstał 3 lata temu.

Opublikowane

w dniu

Gmina Kołbaskowo chce wybudować ponad kilometr zupełnie nowej drogi gminnej. Inwestycja obejmuje tereny po północnej stronie autostrady A6, na wysokości miejscowości Kołbaskowo.

Nowa droga pozwoli uwolnić tereny inwestycyjne w tym miejscu. A jak wiemy, dzięki inwestorom, podatkom, które wpłyną do kasy gminy, możemy realizować cele, które przyczyniają się do poprawy jakości życia naszych mieszkańców. Możemy inwestować w drogi, oświatę, turystykę czy kulturę – mówi Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo.

Na zadanie „Budowa nowej drogi gminnej do terenów inwestycyjnych usługowo – produkcyjnych w gminie Kołbaskowo, wraz z budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej” został już ogłoszony przetarg. 30 maja pojawiła się informacja o dofinansowaniu inwestycji z rządowego funduszu Polski Ład: program Inwestycji Strategicznych, w kwocie 5 mln zł, na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Wcześniej Gmina Kołbaskowo otrzymała 3,95 mln zł dofinansowania na realizację drogi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zakres robót obejmuje budowę drogi głównej o długości całkowitej 1.253,92 km, szerokości 7 m z poszerzeniami na łukach poziomych o nawierzchni bitumicznej, z odwodnieniem do dwustronnych rowów drogowych. Także m.in. budowę zjazdu z drogi powiatowej, budowę kanalizacji deszczowej, budowę i przebudowę rowów melioracyjnych, przebudowę infrastruktury teletechnicznej i budowę kanalizacji technologicznej. Termin wykonania zamówienia nie może być dłuższy niż 12 miesięcy kalendarzowych, liczonych od dnia podpisania umowy.

W 2019 roku Gmina Kołbaskowo wybudowała inną drogę gminną, która pozwoli dojechać do planowanej, od ronda na drodze krajowej nr 13, w pobliżu Amazona, do drogi powiatowej Kołbaskowo – Smolęcin, w pobliżu przejazdu kolejowego. 612 m nowego szlaku kosztowało ok. 3 mln zł. To był pierwszy etap całości.

To bardzo ważna dla nas inwestycja – mówiła Małgorzata Schwarz. – Droga umożliwi rozwój gospodarczy gminy i pozwoli na połączenie 95 ha, w tym 65 ha będących własnością gminy, przeznaczonych pod transport, produkcję i usługi z systemem dróg, krajową trzynastką i autostradą pomijając miejscowość Kołbaskowo. Umożliwi ona lokowanie się nowych firm – dodała.

Gmina Kołbaskowo

Magda Umer, Czesław Śpiewa i Artur Andrus wystąpią w Moczyłach

Podczas 10. edycji festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana w Moczyłach wystąpią Magda Umer,  Czesław Śpiewa i Artur Andrus. Już teraz rezerwujcie wolny czas: sobota 26 sierpnia, start o 17:00.

Opublikowane

w dniu

Organizatorami festiwalu są Gmina Kołbaskowo i GOKSiR Przecław. Na wydarzenie zaprasza Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz. Wstęp wolny!

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

BikeS także w Kołbaskowie

Od początku kwietnia rowerem BikeS można pojechać ze Szczecina do Kołbaskowa i odwrotnie. System powiększy się o trzy strefy postoju i 30 rowerów.

Opublikowane

w dniu

Gotowe są już dwie strefy postoju:

  • Przecławiu (na przystanku koło kościoła),
  • i w Kołbaskowie (na przystanku)

Trzecia w Warzymicach zostanie uruchomiona w późniejszym terminie.

Dzięki nowym strefom mieszkańcy Szczecina i gminy Kołbaskowo będą mogli podróżować między swoimi miejscowościami rowerami BikeS. To efekt umowy między gminą Dobra a spółką NiOL (operatorem BikeS). Umowa obowiązuje do końca roku, a gmina Dobra na jej realizację przeznaczyła 159,8 tys. zł.

To już druga umowa spółki NiOL na obsługę systemu BikeS z gminą sąsiadującą ze Szczecinem. Na podobnych zasadach BikeS funkcjonuje w gminie Dobra.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

AGA ZARYAN z poezją Sary Teasdale pojawi się w GOKSiR Przecławiu 

Artystka do Kołbaskowa przyjedzie 23 maja, by zaprezentować materiał ze swojej najnowszej płyty „Sara”. Inspiracją dla powstania albumu stała się twórczość wybitnej amerykańskiej poetki Sary Teasdale. Bilety już w sprzedaży!

Opublikowane

w dniu

Twórczość Agi Zaryan to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Jako pierwsza polska artystka wydawała płyty pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Nowego Jorku. Tym samym artystka dołączyła do takich nazwisk jak Norah Jones, Nina Simone, Miles Davis czy Bobby McFerrin.

Na swoją ostatnią płytę Aga Zaryan wybrała bliskie jej sercu wiersze Sary Teasdale, poetki żyjącej na przełomie XIX I XX wieku. Sara była jedną z najbardziej uznanych i popularnych za jej życia poetek. Została uhonorowana w 1918 roku nagrodą Pulitzera w dziedzinie poezji – Love Songs. Była to pierwsza nagroda przyznana w tej kategorii.

Muzyka Agi na najnowszym albumie jest niezwykle intymna. Przenosi słuchacza w świat wysublimowanej harmonii i nietuzinkowych melodii. Ciepłemu brzmieniu głosu artystki towarzyszy dwóch wybitnych gitarzystów, Szymon Mika i David Dorůžka, którzy napisali piosenki na album Agi. Muzycy grają na kilku rodzajach gitar, bawiąc się różnorodnością brzmień.

Zapraszamy wszystkich miłośników twórczości Agi Zaryan i dobrego jazzu do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu we wtorek, 23 maja na godz. 19. Bilety w cenie 120 zł od osoby (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca 100 zł) do nabycia w serwisie www.bilety.fm oraz kasie GOKSiR.

Aga Zaryan: „Sara”
23 maja 2023, godz. 19
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
ul. Rekreacyjna 1,

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie