Gmina Police

30. lecie samorządu lokalnego

Trzydzieści lat temu Polacy wykonali kolejny krok ku demokracji i wolności. Rok 2020 to szczególny czas dla polskiej samorządności. W tym właśnie roku świętujemy 30-lecie uchwalenia z inicjatywy Senatu RP ustawy o samorządzie gminnym, a także 30. Rocznicę pierwszych wyborów samorządowych które odbyły się 27 maja 1990 roku.  

Opublikowane

w dniu

Osiem lat później usamorządowiono powiaty. Od 30. lat Polacy z mniejszych i większych miejscowości mają bezpośredni wpływ na działania w ich regionie, poprzez wybór ich przedstawicieli – władz samorządowych. Władze samorządowe są ich bezpośrednimi przedstawicielami, umożliwia to i ułatwia dialog – pomiędzy mieszkańcami i samorządowcami wybranymi spośród nich. Dzieki temu łatwiej budować nasze małe ojczyzny.

30. rocznica odrodzenia samorządności w Polsce to dobry moment, aby uczcić to co do tej pory udało nam się wspólnie wypracować. Samorządy oraz ich mieszkańcy zdali egzamin, polskie regiony przeżyły niesamowity rozkwit.

Dzięki utworzeniu samorządów również Gmina Police mogła sama zacząć decydować o kierunku swojego rozwoju. Dzięki temu powstało wiele inwestycji służącym mieszkańcom, budżet obywatelski, dzięki któremu mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na decyzje co do inwestycji w mieście. Powstały instytucje kultury, infrastruktura sportowa i wiele innych inwestycji koniecznych, lub potrzebnych do sprawnego funkcjonowania miasta i Gminy.

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie