Powiat Policki

200 uczniów na kwarantannie w „Białej”

W nocy z poniedziałku na wtorek do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie trafiły dwie osoby z polickiego internatu. W ferie odwiedziły Włochy, a 10 dni po powrocie do kraju odczuły objawy grypowe.

Opublikowane

w dniu

Do szpitala trafiły z wysoką gorączką. Dziewczęta skarżyły się na wysoką temperaturę i kłopoty z oddychaniem. – Wstępne badania wykluczyły jednak anginę i grypę – tłumaczy Karina Tatarata z polickiego Sanepidu.

– Testy wyszły ujemne, w związku z tym pobrano próby w kierunku badania na koronawirusa. Po przeanalizowaniu całej sytuacji, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął prewencyjnie decyzję o kwarantannie dwóch budynków internatu Zespołu Szkół – mówiła Tatarata.

Wyniki testów znane będą najpóźniej za trzy dni. – Badania przeprowadzone w nocy w poniedziałek wykluczyły grypę i anginę – mówi Wirtualnej Polsce Mateusz Iżakowski, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Staramy się teraz dotrzeć bezpośrednio do wszystkich rodziców. Wcześniej otrzymali od nas informacje drogą mailową

– poinformowała Agata Jarymowicz, dyrektor polickiego zespołu szkół.

Wyjaśniła, że jedna z hospitalizowanych 16-latek była podczas ferii w północnych Włoszech, a druga w Szwajcarii, ale odwiedziła również Mediolan. Obie wróciły do Polski ok. 10 dni temu.

Miejscowy Sanepid wprowadził kwarantannę w internatach Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza przy ulicach Siedleckiej i Kresowej. Dotyczy ponad dwusetki dzieci i młodzieży. To z powodu podejrzenia obecności koronawirusa. Kwarantanną objęci są zarówno uczniowie, jak i wychowawcy. Do tego urzędnicy zdecydowali o zamknięciu Zespołu Szkół i odwołaniu wszystkich zajęć. Bramę przekraczają tylko pracownicy szkoły.

Czekamy na wyniki w kierunku badań koronawirusa i do tego momentu nałożona została kwarantanna

– tłumaczyła Karina Tatarata.

Apelujemy o zachowanie spokoju – mówili członkowie polickiego sztabu kryzysowego, który został zwołany z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem.

– Młodzież pozostaje pod opieką wychowawców i psychologów – mówi Agata Jarymowicz. Decyzję podjął sanepid w związku z podejrzeniem koronawirusa u dwóch 16-letnich uczennic. Uczniowie mają zapewnione całodzienne wyżywienie, bo w budynku w którym się znajdują jest kuchnia. Zapewniliśmy także wsparcie dzieciom w internacie. Wszedł już psycholog aby z nimi popracować, uspokajać. O godzinie 13 będzie jeszcze jeden psycholog, który także wesprze dwóch wychowawców.

Sytuacja jest kontrolowana. Ja wiem, że sprawa jest bardzo delikatna, natomiast kontrolowana w rozumieniu organizacyjnego stanu. Wszystkie służby działają tak, jak zawsze w sytuacjach nadzwyczajnych, mamy bardzo dobry kontakt ze służbami pana wojewody, sanitarnymi

– mówi Andrzej Bednarek, starosta policki.

Starosta policji Andrzej Bednarek mówi, że sztab bierze pod uwagę każdy wariant.

Dziś rano rozmawialiśmy z panem wojewodą, że wojewódzkie służby sanitarne czynią starania, jest ekstra ordynaryjny tryb. Natomiast ciężko mi powiedzieć, czy to będzie jutro czy pojutrze. Ja rozumiem, że krócej niż te cztery dni. Bo dla nas, jak sami państwo wiecie, ma to ogromne znaczenie

– mówił starosta.

Dla rodziców władze uruchomiły specjalny numer kontaktowy – 798 847 862.

Decyzja o kwarantannie i zamknięciu szkoły obowiązuje do odwołania.

W związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach z 2 marca 2020 r. z godziny 23.00, wychowankowie wraz z wychowawcami Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7, zostali objęci kwarantanną – do odwołania. Decyzja ta jest spowodowana podejrzeniem obecności koronawirusa i będzie obowiązywała do czasu wykluczenia jego obecności.

Ponadto Zarząd Powiatu w Policach podjął decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych.

Bieżące informacje oraz komunikaty będą zamieszczane na oficjalnych stronach i profilach Powiatu Polickiego i Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. W związku z zaistniałą sytuacją uruchomiono specjalne numery kontaktowe: telefon dla rodziców – 798 847 862

Przeczytaj też:
Poprawia się stan zdrowia hospitalizowanych uczennic „Białej”

Powiat Policki

„Dni otwarte Inżyniera Budownictwa i 20-lecie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa”

W sali konferencyjnej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach, miało miejsce spotkanie branżowe inżynierów budownictwa. Wydarzenie  odbyło się pod patronatem Starosty Polickiego  z inicjatywy  Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w ramach „Dni Otwartych Inżyniera Budownictwa  i 20-lecia Polskiej Izby Inżynierów”. Poprzedzone ono zostało wręczeniem medali dla zasłużonych członków ww. organizacji, podczas odbywającej się w tym dniu XLIX sesji Rady Powiatu w Policach.

Opublikowane

w dniu

Odznaczenia zostały przyznane: Panu Bernardowi Bielenis, Panu Mieczysławowi Dauksza, Panu Wiesławowi Jankowskiemu, Panu Andrzejowi Lorek oraz Panu Alojzemu Radaczewskiemu.

Zachodniopomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa jest samorządem zawodowym zrzeszającym inżynierów budownictwa posiadających uprawnienia budowlane na terenie województwa zachodniopomorskiego. Izba została powołana na mocy ustawy z 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa. Obecnie  zrzesza w swoich szeregach prawie 5, 5 tys. Inżynierów budownictwa różnych branż.

W spotkaniu branżowym udział wzięli przedstawiciele samorządów na czele z Andrzejem Bednarkiem Starostą Polickim i Władysławem Diakunem Burmistrzem Polic, a także przedstawiciele służb i inspekcji z terenu powiatu polickiego, w tym Beata Kołodziejska Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i mł. bryg. Piotr Maciejczyk Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Policach.  Zachodniopomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa reprezentowali: Jan Bobkiewicz Przewodniczący Okręgowej Rady, Sławomir Korzeb Przewodniczący Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego, Sylwester Gadomski Skarbnik Okręgowej Rady.

Piątkowe wydarzenie było doskonałą okazją do podsumowania 20-lecia trwania samorządu zawodowego oraz dyskusji i wymiany doświadczeń.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Powiatowy konkurs plastyczny „Udane ferie, to bezpieczne ferie!” 2023

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach serdecznie zaprasza dzieci z klas I-III szkół podstawowych do uczestnictwa w kolejnej edycji powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem „Udane ferie, to bezpieczne ferie!”. Patronat nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Kołbaskowo.

Opublikowane

w dniu

Konkurs odnosi się do bezpiecznych zachowań w trakcie ferii oraz popularyzowania zasad zdrowego stylu życia. Na plakaty czekamy do 24 lutego 2023 r. Partnerem przedsięwzięcia jest Powiat Policki.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie.

Materiały:

 

Źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Policach

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Kto w tym roku zostanie najlepszym sołtysem na Pomorzu Zachodnim?

Potrafią słuchać mieszkańców swoich miejscowości i motywować ich do działania, są najbliżej ich trosk i problemów, to oni dbają o rozwój swoich małych ojczyzn. Mowa tu o zachodniopomorskich sołtysach, których aktywne działania mogą zostać docenione w konkursie „Sołtys Roku” 2023.

Opublikowane

w dniu

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 marca 2023r.

Na przestrzeni dziesięciu lat, spośród setek nadesłanych do konkursu zgłoszeń, wybranych zostało trzydziestu wyróżniających się sołtysów z Pomorza Zachodniego, którzy odgrywają bardzo istotną rolę w budowaniu wizerunku i tradycji wsi.  Zachęcam do zgłaszania kolejnych kandydatur takich wyjątkowych osób w jedenastej już edycji konkursu – mówi wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Sołtysi integrują mieszkańców, sprawiają, że miejscowości tętnią życiem każdego dnia. „Sołtys Roku” 2023 to doskonała okazja do zaprezentowania wyjątkowych osób zaangażowanych w życie małych ojczyzn.

Na laureatów oprócz tytułu, czekają trzy nagrody finansowe, każda w wysokości 6 000 zł

Dodatkowo na 20 sołtysów czekają wyróżnienia, każde w kwocie 500 zł

Konkurs ma charakter otwarty. Kandydata z obszaru województwa zachodniopomorskiego do tytułu „Sołtys Roku” 2023 mogą zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa (co najmniej 10 osób), rady parafialne, organizacje pozarządowe i społeczne działające na wsi, stowarzyszenia sołtysów oraz przedstawiciele władzy samorządowej.

Zgłoszenia należy przesyłać do 27 marca br. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin z dopiskiem KONKURS „SOŁTYS ROKU” 2023.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego WZ: http://www.wrir.wzp.pl, w zakładce „Sołtys Roku”.

W załączeniu: regulamin konkursu wraz z załącznikami

Załącznik nr 7 do Regulaminu konkursu Sołtys Roku 2023 – klauzula RODO

Załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu Sołtys Roku 2023 – Oświadczenie zdjęcia

Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu Sołtys Roku 2023 – oświadczenie w sprawie przetwarzania danych osobowych

Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu Sołtys Roku 2023- karta zgłoszeniowa

Załącznik do Uchwały – Regulamin konkursu Sołtys Roku 2023

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie